Recenze EP Un calcio ad un pallone (2006)Un calcio ad un pallone se k nám dostává s koncertem v Brně zhruba půl roku po vydání alba Rebels´n´Revels. Hned na začátku řeknu, že tohle jse spíš sběratelská záležitost, protože vlastně nic nového nepřináší, ale pojďme se na to podívat kousek po kousku.
Épéčko se tentokrát nese ve fotbalovym duchu a to jak jinak, než v myšlence "Love Football - Hate Racism", což Los Fastidios zdůrazňují už na obale. Titulním songem se stala fotbalová hymna z aktuálního alba, která vypráví o fotbalistovi (teď nevim, z jakýho klubu, asi Livorno), který si jako jeden z mála zachoval původního sportovního ducha a nenechal se spoutat vybředlou srágorou, která z fotbalu dělá akorát čím dál větší kšeft.
Dál přichází na řadu hymna You´ll never walk alone, (kolikrát už předělaná) původně napsaná jistým Richardem Rodgersem pro klub FC Liverpool (kdyžtak mě někdo opravte..). Los Fastidios už tenhle song nahráli na Spilt EP se Stage Bottles nesoucí název Fetter skinhead (2000), navíc ji často hrají na koncertech, ale pro toto EP byla nahrána znova a musim říct, že to zní zatraceně dobře! Od začátku do konce - chorál s podobnou silou jako třeba Antifa Hooligans!
A třetí místo zaujímá rovněž píseň z alba Rebels´n´Revels, konkrétně Buscando el sol (od Filippa z Atarassia Grop), tentokrát ale v odlehčenější (rozuměj akustické) verzi. Takovýhle experimenty jsou mi hodně sympatický a jsem rád, že se do toho kapely pouštěj (viz například Brigada Flores Magon), i když ze začátku jsme měl z tohohle počinu rozpačitější pocity. Po pár posleších vás to ale¨rozhodně dostane, navíc mám pocit, že k textu tahle verze sedne líp. Jen tak dál!!
Jako bonus na EP naleznete videoklip Antifa Hooligans, který si můžete rovněž stáhnout na stránkách www.madbutcher.net. V útlém bookletu najdete texty (jako vždy i v angličtině a francouzštině), fotku kapely a pár informací.